سوئیس، کشوری است در اروپای غربی که از شمال با آلمان، از شرق با اتریش، از جنوب با ایتالیا و ازغرب با فرانسه همسایه است.
این کشور 7,5 میلیون نفر جمعیت و مساحتی بالغ بر 41,290 کیلومتر مربع دارد. پایتخت سوئیس شهر برن است و قطب های اقتصادی این کشور دو شهر جهانی ژنو و زوریخ هستند. سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و درآمد سرانه دراین کشور با 39,000 دلار برای هر نفر از بالاترین ها در جهان است. سوئیس کشوری چند زبانه است که درآن چهار زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، و رومانی به رسمیت شناخته می شوند. بانکداری در سوئیس یکی از مهم ترین بخش های این کشور محسوب می شود. شرکت های بیمه نیز سهم زیادی در اقتصاد سوئیس دارند. دیگر بخش مهم اقتصادی صنعت توریسم است این کشور تأسیسات جهانگردی بسیار پیشرفته ای دارد وهمین امر باعث شده که بازارخوبی برای جهانگردی محسوب شود.
خدمات بخش بسیار مهمی از اقتصاد سوئیس را تشکیل می دهد این موضوع شامل: مسائل بانکی، بیمه و جهانگردی می باشند. همچنین بخش کشاورزی نیز در اقتصاد سوئیس مورد توجه می باشد.
سوئیس دارای مزایایی منحصر به فرد از جنبه های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است در ذیل به برخی از مزایای انجام کسب و کار در این کشور می پردازیم :

    موقعیت استراتژیک
    سطح بسیار بالای تحصیلات و مهارت
    خوشه های صنعتی
    شفافیت در فضای کسب و کار
    استقلال سیاسی

• ثبت شرکت درسوئیس :

نظام اقتصادی سوئیس یکی از با ثبات ترین نظام های اقتصادی در جهان است و سیاست های مالی دراز مدت این کشور را تبدیل به مأمن امنی برای سرمایه گذاران کرده است، به منظور آغاز تجارت دراین کشور شما می بایست ابتدا یک شرکت حقیقی یا حقوقی دراین کشور ثبت نمایید. دراین کشور شرکت های زیادی وجود دارد که افراد می توانند آن ها را به ثبت برسانند و فعالیت خود را آغاز کنند از جمله شرکت های قابل ثبت در سوئیس عبارتند از :

• شرکت با مسئولیت محدود :
معمول ترین شکل ثبت شرکت های کوچک در سوئیس شرکت با مسئولیت محدود است. تمام حق الشرکه شرکت می تواند به نام یک نفر باشد. حداقل سرمایه لازم 20,000 فرانک سوئیس می باشد که باید تماماً نزد یک بانک سوئیسی پرداخت گردیده باشد.

• شرکت انفرادی:
افراد می توانند با مشخصات خود یک مؤسسه تجاری در این کشور به ثبت برسانند. و یک نفرکه مقیم سوئیس باشد را به عنوان یکی از مدیران شرکت منصوب نمایند. برای ثبت، به سرمایه اولیه نیازی نیست.

• شرکت سهامی خاص :
معمول ترین شکل ثبت شرکت های بزرگ دراین کشور شرکت سهامی خاص است. تمام سهام باید به نام یک نفر باشد و باید شخصی که مقیم سوئیس است به عنوان یکی از مدیران شرکت با حق امضاء منصوب شود. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت 100,000 فرانک است که باید حداقل نیمی از آن نزد یک بانک در سوئیس پرداخت شود.

• ثبت نمایندگی یا شعبه خارجی :
برای ثبت این نوع شرکت، نیازی به سرمایه اولیه نیست وباید فقط یک نفرکه مقیم سوئیس است به عنوان یکی از مدیران شرکت با حق امضاء منصوب گردد.

• مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت درکشور سوئیس :
_ مشخص نمودن نام شرکت
_ اسکن گذرنامه مدیرعامل
_ سند مالکیت
_ اساسنامه شرکت
_ سابقه کار مرتبط
_ اسکن گذرنامه سایر سهامداران
_ تکمیل فرم ثبت شرکت درکشور سوئیس
_ مشخصات کامل سهامداران به همراه آدرس
_ مدارک اثبات هویت شامل کارت ملی و گذرنامه به همراه ترجمه رسمی